Login

Etapa Urmatoare

Adio, Cupa Romaniei!

Concordia n-a reusit nici de aceasta data sa scape de “complexul” numit Dinamo II si a parasit Cupa Romaniei invinsa cu 3-0 de ros-albi. Jocul echipei lui Bumbescu n-a mai fost acela de la partidele cu Sportul si Farul, poate si din cauza ca tehnicianul a luat decizia sa odihneasca nu mai putin de cinci titulari, Nita, Gardos, Oae, Stativa, Dinita sau Neagu. Asa stand lucrurile  nu e de mirare ca galben-verzii au ajuns fosrte greu la poarta lui Curca, in prima repriza consemnandu-se doar doua ocazii de gol, tratate cu usurinta de Iliescu si Lungan. Miranda de la gazde a reusit hattrick-ul, primul gol fiind marcat dintr-o lovitura libera perfect executata. Dupa cinci minute il invinge iar pe Toma cu un vole din sapte metri, iar in repriza secunda a finalizat o actiune de contraatac, care l-a lasat singur cu portarul nostru.

Dinamo II: Curcã, Soare, Botea, Coandã, Marcu. Dragalina, Covaciu, Axinte, Neagu, Stan, Miranda
Rezerve: Opera, Amet, Topor, Gheorgiu, Moise, Bãdãutã, Pavãl
Antrenor: Gheorghe Mihai

Concordia: Toma- Pãtru, Ciolcã, Matei, Lungan, Mihai Dumitru, Ciubotariu, Iliescu, Ruse, Martinescu, Ungureanu
Rezerve: Fl. Nitã, Gardos, Davragiu, Dantes, Burlacu, Neagu, Boarna
Antrenor: Bumbescu Adrian

Pentru a avea dreptul de a comenta la acest articol va trebui sa va inregistrati sau sa va autentificati.