Datum Sâmbătă., 24. Aug. 2019 Beginn 11:00
0:3
Concordia Chiajna - Turris Oltul Turnu Măgurele
Previous MatchReset

CS Concordia Chiajna câștigătoarea turneului "Brașov Juniors Cup"

68587270 2350564825199987 8696469172718141440 nGrupa 2006, pregătită de antrenorul Claudiu Ionescu, a participat, în perioada 08-11.08.2019, la ediția 2019 a turneului "Brașov Juniors Cup", turneu pe care micuții "vulturi" l-au câștigat, în urma unor rezultate de excepție.
Concordia a picat în grupă cu cei de la FC Farul Constanța, CS Forex Brașov, dar și cu FCSB, echipe pe care le-a învins fără drept de apel cu scorul de 4-1, 2-1, respectiv 2-0. Rezultatele din grupe i-au calificat pe micuții noștri pentru duelul, din sferturi, cu FC Metalist Harkiv, partidă câștigată cu scorul de 10 la 0. Marcatorii celor 10 goluri din sferturi au fost Cernescu F., Florea R.,Puicea G. și Cocoș A. cu nu mai puțin de 7 reușite. Semifinala i-a adus pe "vulturi" față în față cu CSA Steaua, partidă câștigată prin golul marcat de Florea R.(1-0). A urmat o victorie categorică, în finală, impotriva echipei FCSB 2007, cu scorul de 4-1.

Marcatorul a 7 goluri în sferturi, a celor 4 din finală și cu un total de 16 reușite, Cocoș Alin a primit trofeul de golgeter al turneului, în timp ce colegul său, Dumitrescu David, a fost declarat cel mai bun portar.
Din lotul Grupei 2006 au făcut parte următorii jucători: Dumitrescu David (gk), Pletea Ianis(gk), Dumitru Radu(cpt.), Spiridon Gabriel, David Danaila, Varban Mario, Elias Semat, Cristea Andrei, Dima Darius, Iordan Mario, Florea Razvan, Cernescu Filip, Manolache Matei, Puicea Giorgio, Padureanu Giovani, Cocos Alin, Antonio Duta, Dumitru Alexandru, Vladu Mihai și Moise Mihai.

Felicitări, Grupei 2006 și antrenorului Claudiu Ionescu!

Pentru a avea dreptul de a comenta la acest articol va trebui sa va inregistrati sau sa va autentificati.