-:-
CS Gaz Metan Medias - CS Concordia Chiajna
Reset

Paksi FC – Concordia Chiajna 1-0, în primul amical din Austria

22Concordia a pierdut prima partidă de verificare din cantonamentul pe care îl efectuează în Austria, în fața celor de la Paksi FC, formație care a încheiat sezonul din prima ligă maghiară pe poziția a șasea. Ungurii au învins la limită, scor 1-0, grație unui gol marcat în ultimul minut al primei reprize.

Ionuț Badea a început în formula:
Caparco- Albu, Marc, Fota, Bărboianu – Bucșa - Cristescu, Deaconu, Nivaldo, Grădinaru – Pena

În partea secundă, Badea a schimbat complet garnitura, astfel că în teren au apărut:
Costache - Leca, Georgescu, Panait, Matei – Prepeliță - Bawab, Bekeri (65 Gorobsov), Balgiu, Ciobanu – Măzărache

Sosit astăzi în cantonament, Paul Batin nu a fost folosit de Badea în amicalul cu Paksi FC, el antrenându-se separat alături de Petre Ivanovici și Guessan Ghislain.

Pentru a avea dreptul de a comenta la acest articol va trebui sa va inregistrati sau sa va autentificati.