CS Concordia Chiajna - FC Voluntari
Previous MatchReset

CCJ/ Pregătire de iarnă la un turneu pretigios pentru Grupa 2007

Imprimare PDF

27746883 1695727517180241 227338963 oCopiii din cadrul Grupei 2007 a CS Concordia Chiajna au participat în perioada 2-4 februarie la turneul de fotbal pentru juniori organizat de către CS Colțea Brașov în parteneriat cu clubul spaniol Celta Vigo - "Enjoy Sports Winter Cup". La acest turneu au participat 28 de echipe din trei țări, precum FCSB, Dinamo, Chernomorets Odessa, Atletic Kiev, Starward Kiev, Sepsi Sf. Gheorghe, Otelul Galați, dar și altele. La finalul acestuia, micuții fotbaliști ai Concordiei au reușit să obțină o clasare pe podium. Au ocupat locul al treilea după o finala mică câștigată în fața echipei FCSB. Parcursul în grupe a fost ireproșabil, fiind singura echipă care s-a calificat în sferturile de finală fara gol primit și cu un golaveraj de 21-0.
Lotul antrenorului Ion Dumitrache a fost format din următorii fotbaliști: Boros Mihnea, Vlaicu Matei, Popescu Sergiu, Radu Ciprian, Albu Mario, Soare Daniel, Gogescu Andrei, Cernescu Filip, Ciungu David, Marcu David și Pascariu Andrei.
Podiumul complet a fost format din campioana LPS Suceava, Juventus Timișoara - ocupanta locului al doilea și CS concordia Chiajna.

Felicitări copii și mult succes în îndeplinirea obiectivelor grupei!

Pentru a avea dreptul de a comenta la acest articol va trebui sa va inregistrati sau sa va autentificati.