Datum Marţi., 22. Mai. 2018 Beginn 20:45
1:3
CS Juventus Bucuresti - CS Concordia Chiajna
Previous Matchnext MatchReset

Victorie la scor împotriva Botoșaniului

RPS4754Concordia Chiajna a învins categoric FC Botoșani, cu scorul de 3-0, într-un meci contând pentru etapa a XX-a Ligii I Betano
și a urcat pe poziția a 10-a a clasamentului.
Elevii lui Ion Moldovan au început tare meciul, chiar dacă, în debutul partidei, moldovenii au trimis mingea în bară prin
Popa. În minutul 13, Bumba l-a pus la încercare pe Cobrea, dar acesta a fost la post. Bucșa (min. 14) și Cristescu(min. 26)
și-au încercat și ei norocul, însă primul gol a venit cu cinci minute înainte de finalul primei reprize.
Bawab a trecut ușor printre Chitoșcă și Miron și l-a învins pe Cobrea cu un șut, din unghi, în plasa laterală.
În ultimele minute înainte de pauză, bara s-a opus majorării avantajului "Vulturilor". Însă, la 4 minute după
începerea celei de-a doua reprize, cu o scăriță de mare efect, Cristescu a majorat diferența de scor: 2-0.
Serediuc a fost schimbat cu Rodriguez, dar, chiar și așa, ocaziile au fost tot la poarta lui Cobrea.
Goalkeeperul oaspeților l-a blocat bine pe Bumba (min. 71) și a scos de pe linia porții o minge pe care scria 3-0,
trimisă de Bawab. Până la golul de 3-0 al formației antrenate de Ion Moldovan, Buș l-a încercat pe Bălgrădean de la
distanță, dar mingea s-a oprit în bara. Bud, intrat în locul lui Pena ;și a stabilit scorul final, cu două minute înainte
de expirarea timpului regulamentar de joc.

Pentru a avea dreptul de a comenta la acest articol va trebui sa va inregistrati sau sa va autentificati.