Datum Vineri., 21. Apr. 2017 Beginn 18:00
Concordia Chiajna. - FC Voluntari.
Previous Matchnext MatchReset

Remiză în fața "Gazului"

Imprimare PDF

RPS8146"Vulturii" rămân pe loc retrogradabil după ce au remizat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-1.

Concordia a avut trei ocazii importante în prima parte a partidei, prin Serediuc și Ciobanu. În min. 6, şutul șeptarului a fost respins în corner de Greab, iar, mai apoi, în min. 25, Ciobanu a încheiat o fază frumoasă cu o excuție slabă care a trimis mingea pe langă poarta.

Serediuc a oferit însa ratarea meciului, în minutul 33, când a trimis cu capul puțin peste poarta medieșenilor, din centrarea lui Pena. Oaspeții au fost cei care au deschis scorul, în minutul 52, când Trtovac a reluat cu capul centrarea din corner a lui Eric.4 minute mai târziu,tot dintr-o lovitură de colţ, Dobrosavlevici a fost cel care a restabilit egalitatea pe tabelă cu o lovitură de cap, la colțul scurt. În min. 62, Popescu i-a servit perfect lui Pena, în fața porții, însă acesta a ratat şansa de a aduce Concordia în avantaj. Medieșenii au încercat să preia conducerea în al doilea minute de prelungiri, însa Bălgrădean s-a opus și a respins în corner lovitura de cap a lui Tahar, pentru ca, două minute mai târziu, să respingă și mingea trimisă cu capul de Sikorski. Ultima fază a meciului ar fi putut aduce 3 puncte importante echipei noastre, însa Bejan a reluat în bară lovitura liberă excutată de Grădinaru, iar partida s-a încheiat cu scorul de 1 la 1.

Pentru a avea dreptul de a comenta la acest articol va trebui sa va inregistrati sau sa va autentificati.