Datum Sâmbătă., 23. Sep. 2017 Beginn 20:30
CS Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Previous MatchReset

CSMS Iași-Concordia Chiajna 3-1, în prima etapă din play-out

Imprimare PDF

iasiConcordia Chiajna a început cu stângul a doua parte a campionatului. Elevii lui Alexa s-au întors fără puncte de la Iași, în prima etapă din play-out. S-a terminat 3-1 pentru CSMS Politehnica, după o partidă disputată pe un teren greu, sub o ploaie care a căzut necontenit pe toată durata partidei.

Chiar dacă elevii lui Alexa au început bine partida și au fost primii care au descins cu șarje ofensive, ieșenii au punctat repede prin Cristea cu o lovitură de maestru din lovitură liberă. Era minutul 12. Chiajna s-a mutat către poarta lui Grahovac, însă tot CSMS Iași a marcat, în minutul 33, prin Golubovic. Vârful reîntors de la Steaua l-a învins pe Drăghia cu o lovitură de cap din zona punctului de la 11 metri. La acest scor, Alexa a scos un mijlocaș, Ciobanu, și a trimis al doilea vârf în teren, astfel că Alexandru, la debutul pentru ”Vulturi”, a făcut pereche în atac cu Răducanu. Atacantul transferat de la Pandurii a reușit primul gol pentru Concordia la doar patru minute de la reluare și a aprins speranțele pentru formația lui Dan Alexa, spulberate însă de Cristea în minutul 54. S-a terminat 3-1, iar formația noastră merge iar în deplasare, unde o va întâlni pe ASA Tg. Mureș.

Pentru a avea dreptul de a comenta la acest articol va trebui sa va inregistrati sau sa va autentificati.